Київ – Вранці у п’ятницю будівлю столичного кінотеатру «Київська Русь» оточили правоохоронці. Директор закладу Станіслав Ситник вважає це рейдерством задля подальшої приватизації кінотеатру. У Київській міській державній адміністрації це називають реорганізацією муніципальних кінотеатрів.
Від ранку 23 серпня майно столичного кінотеатру «Київська Русь» описують Державна виконавча служба й управління культури Київської міської держадміністрації. Будівля оточена міліцією, працівників вигнали на вулицю, в усіх приміщеннях міняють замки, повідомив Радіо Свобода директор кінотеатру Станіслав Ситник.
«Це – рейдерське захоплення за участю міліції. Робота кінотеатру заблокована. Я думаю, це все робиться в інтересах окремих посадовців КМДА і має на меті подальшу приватизацію всіх київських кінотеатрів в одні руки», – сказав Ситник.
За його словами, колектив кінотеатру оскаржуватиме дії влади в суді. Як заявив Ситник, державні виконавці прикриваються рішенням суду про виселення з будівлі кінотеатру юридичної особи, яка вже понад рік не орендує приміщень у ньому.
За словами директора кінотеатру, від дій міліції постраждала людина, яка хотіла винести з приміщення кінотеатру власні речі. Її забрала швидка допомога.
Зі свого боку, речник київської міліції Ігор Михалко зауважив Радіо Свобода, що працівники міліції лише стежать за правопорядком.
«Всі дії щодо кінотеатру проводять працівники КМДА і державної виконавчої служби. Щодо факту побиття жінки правоохоронцями, то ніякої заяви в міліцію про це не було, але якщо вона з’явиться, ми цей факт перевірятимемо», – зазначив Ігор Михалко.
Є ризик, що об’єднані кінотеатри спеціально розорять – Бригинець
Місяць тому подібна ситуація склалася з кінотеатром «Флоренція» на Троєщині: його приміщення, нібито для реорганізації, вночі зайняли представники держадміністрації і замінили всі замки. Керівник столичного управління культури Світлана Зоріна, під керівництвом якої працівники КМДА та державні виконавці блокують роботу кінотеатрів, наразі не дає коментарів. А голова КМДА Олександр Попов після подій у «Флоренції» заявив журналістам, що аналіз роботи кінотеатрів показав загрозу доведення деяких кінотеатрів до банкрутства.
«У міської влади немає наміру приватизовувати київські кінотеатри або міняти їхнє цільове використання. Виникло завдання навести там лад», – підкреслив він.
Якими б благородними не були наміри міської влади, захоплювати кінотеатри силою та бити людей неприпустимо, наголосив у коментарі Радіо Свобода народний депутат від «Батьківщини», колишній голова комісії Київради з питань культури Олександр Бригинець.
«Київська влада затіяла реконструкцію кінотеатрів, але триває протилежний процес. Коли б’ють людей, а заклад культури не працює, однозначно відбувається щось неправильне. Ми бачимо намагання зламати, залякати колективи кінотеатрів, щоб взяти їх під свій контроль», – зазначає парламентар.
Бригинець вважає, що зараз безпосередньо про перепродаж кінотеатрів не йдеться, однак у злитті прибуткових і збиткових закладів кінопрокату в одне підприємство він бачить підготовку до їхньої приватизації. Якщо новостворене комунальне підприємство стане збитковим, то його можуть збанкрутувати і продати, оскільки йдеться про великі приміщення та території у вигідних місцях, де можна розташувати офіси або торговельні центри, підсумовує депутат.
За словами виконувача обов’язків директора КП «Київкінофільм» Андрія Цвєткова, нині триває процес реорганізації восьми з 47 столичних кінотеатрів. Їх мають включити до складу цього комунального підприємства.
Цвєтков також зауважив: щоб зробити муніципальні кінотеатри конкурентноздатними, треба близько восьми мільйонів гривень. «Після об’єднання у кінотеатрів буде оптимізована структура управління, а всім їхнім співробітникам запропонують роботу в системі «Київкінофільму», – обіцяє Цвєтков.
Раніше рішення про реорганізацію київських кінотеатрів ухвалила Київрада.
Джерело: Радiо “Свобода”